Probleemid, mida hea ventilatsioon kodus aitab vältida

Kas oled teadlik kõigist ohtudest, mida halb ventilatsioon võib sinu kodus tekitada? Head ventilatsioonid kaitsevad sind erinevate mõjude eest nii sinu vaimsele kui ka füüsilisele tervisele. Põhjuseid, miks hea Vilpra ventilatsioonisüsteem sinu kodule kasuks tuleb on palju. Vaatame neist olulisemaid siinkohal lähemalt.

Süsinikmonooksiidi mürgistus
Süsinikmonooksiid (CO) on mürgine gaas, mis võib selle sissehingamisel mürgistuse tekitada. Süsinikoksiidi eraldavad seadmed, mis põletavad gaasi, puitu, õli või kivisütt. See on värvitu ja lõhnatu, nii et seda on raske tuvastada. Ventilatsioon on CO-vaba õhu tagamiseks ülioluline.
Süsinikmonooksiidi mürgistuse sümptomiteks on peavalu, pearinglus, iiveldus, uimasus, valu rinnus ja lihastes ning õhupuudus. Kui koged neid sümptomeid oma kodus tihti, peaksid veenduma, et ruumide ventilatsioon on piisavalt kvaliteetne.

Vaimne ja füüsiline tervis
Veedame peaaegu 90% oma ajast siseruumides, seega on siseõhu kvaliteet meie füüsilise ja vaimse tervise jaoks ülioluline. Paljud inimesed ventileerivad ruume päeval, kuid sulgevad öösel – eriti talvel – aknad ja ärkavad väsinuna või peavaluga. Kvaliteetsed Vilpra ventilatsioonid on sellele probleemile suurepärane lahendus.

Kuumad ja niisked tingimused
Kuumus ja niiskus tekitab ebamugavust, põhjustades väsimust ja tootlikkuse vähenemist. Piisav ventilatsioon tagab parema kognitiivse funktsiooni. Vilpra ventilatsioonisüsteem võib muuta sind erksamaks ja võimeliseks igapäevase elu ja töö väljakutsetele efektiivsemalt vastu astuma.

Hallitus
Kokkupuude hallitusega võib avaldada negatiivset mõju tervisele. Ventilatsioon aitab hallituse tekkimise riske vähendada. Ventilatsioonid hoiavad õhuniiskuse madalal, kuna õhk ringleb vabamalt.
Kliima, milles elada, määrab, kas avatud aknad või mehaaniline õhuventilatsioon on parem valik. Soojas ja niiskes kliimas on konditsioneer päästjaks. Kui õhuniiskus on kõrge, tunnevad kõik kodus end ebamugavalt. Akende avamine laseb sisse rohkem niiskust, mis võib kahjustada ka puitsisustust või põrandat.

Halb õhukvaliteet halva ventilatsiooni tõttu
Kas tunned sageli väsimust või peavalu või tunned, et sinu kodu on umbne? Lahendus võib olla lihtsalt parem ventilatsioon.
Keskmine kaasaegne kodu on nii hästi isoleeritud, et õhk ei pääse sisse aukude või pragude kaudu nagu vanemate hoonete puhul. Kuigi isolatsioon on suurepärane energiasääst, on siiski oluline hoida hoone hästi ventileeritud.
Igapäevased tegevused, nagu toiduvalmistamine või duši all käimine, tekitavad niiskust. Puuduliku ventilatsiooni tagajärjeks on kõrge õhuniiskus ja süsihappegaas, mis põhjustavad selliseid probleeme nagu köha, peavalu, väsimus, kroonilised külmetushaigused, vedelikupuudus, astma ja allergiad.
Tehased ja autode heitgaasid toodavad kõrge süsihappegaasi ja muude kahjulike ainete sisaldusega õhku. Ometi on see õhk tihti hoopis puhtam, kui siseruumide õhk. Siseõhu saastamist põhjustavad puhastusvahendid, värv, lõhnaained, mööbel ja tekstiil. Piisav ventilatsioon ja õhupuhastaja tagab ebatervislike ainete – nagu peen tolm, õietolm ja hallitus eemaldamise.
Hea ventilatsioon sinu kodus on sinu tervisele väga kasulik!