Kuidas valida kõige sobivamad päikesepaneelid?

Päikesepaneelide paigaldus on viimasel ajal muutunud üha populaarsemaks. Inimesed muutuvad keskkonnakaitse teemadel teadlikumaks ja otsivad viise, kuidas elada jätkusuutlikumalt ja luua puhtam tulevik, vähendades samas elektritarbimise kulu. On tõsi, et erinevalt traditsioonilistest elektrienergia allikatest on päikeseenergia taastuv ja kahjutu, kuid on mõned väga tähtsad kriteeriumid, mida tuleb enne päikesepaneeli paigaldust hinnata. Võttes arvesse paneeli võimsust, garantiiaega ja tootja tuntust, võite oma kodus või töökohas rõõmu tunda efektiivsest elektrienergia allikast.

Millal eelistada päikesepaneele hoone katusel ja millal maas?

Päikeseelektrijaama projekteerimisel valitakse paneelid elektrijaama paigalduse asukoha, pindala ja kaldenurga järgi. Päikesepaneelide paigaldamise korral katusele tasuks pöörata tähelepanu hoone suunale, katte seisukorrale ja kõrval asuvatele objektidele. Katusele paigaldatavad päikesepaneelid paigutatakse katuse kõige efektiivsematesse kohtadesse. Maapealne päikesejõujaam tasub valida siis, kui katusepind ei ole suur ega sobi päikesepaneelide konstruktsiooni paigalduseks.

Päikesejõujaama võimsus

Päikeseelektrijaama valimisel tasub tähelepanu pöörata elektrienergia keskmisele aastasele tarbimisele. 1 kW võimsusega päikesepaneel toodab keskmiselt 1000 kWh aastas, kui päikeseelektrijaam paigaldatakse maja katusel lõuna poole. Kui teie majapidamine kasutab aastas 5000 kWh, vajate 5 kW võimsusega elektrijaama. Kui endal läheb arvutustega keerukaks, kasutage spetsialistide abi, kes arvutavad ja valivad päikesepaneeli välja vastavalt teie elektrienergia aastasele vajadusele.

Päikesepaneeli efektiivsus

Kui teil on väike katusepind, aga soovite saada võimalikult palju energiat, tasuks valida suurima tõhususega paneelid. Kui teil on katusel rohkem ruumi, aga elektrienergia üldine vajadus ei ole suur, soovitatakse eelistada väiksema tõhususega päikesepaneele.

Tähtsad kriteeriumid päikesepaneeli valikul

Päikesepaneelide aina kasvava populaarsusega suureneb ka nende pakkumine. Tähtsad kriteeriumid, mida päikesepaneelide valikul arvesse võtta:
Efektiivsus. Suurema tõhususega päikesepaneelid toodavad samadel tingimustel rohkem elektrienergiat kui sama suured, ent väiksema tõhususega päikesepaneelid.
Jõudlus. Päikesepaneelide jõudlus kahaneb õhutemperatuuri tõustes, sellepärast on optimaalsete tulemuste saavutamiseks soovituslik valida madalaima temperatuurikoefitsiendiga seadmed.
Tootja reiting. Päikesepaneelide tootjaid hinnatakse kogu maailmas tunnustatud tasemesüsteemi Tier 1 järgi. Loendisse kuuluvad tootjad on usaldusväärsed ja neil on päikeseenergia valdkonnas palju kogemust. Üks Tier 1 juhtivamaid päikesepaneelide tootjaid on Jinko, mille tootevaliku leiate Vilpra kauplusest.
Esteetika. Soliidsema väljanägemise eelistajatel soovitatakse valida musta värvi pealispinnaga monokristallpaneelid.

Niisiis, sobivate päikesepaneelide valik nõuab tõhususe, tüübi, töökindluse ja valdavate ilmastikutingimuste hoolikat läbikaalumist. Lisaks tasub silmas pidada, et mõni päikesepaneel võib vajada suuremat hooldust kui teine. Kui vajate otsustamisel abi, hindab Vilpra spetsialist teie vajadusi ja aitab teha valiku, mis vastab teie eesmärkidele ja eelarvele.