Kaminad soojendavad kodu aidates vähendada ka elektriarveid

Kaminad on suurepärane ja odav lahendus kodus sooja hoidmiseks, siis kui sügisel ja talvel hakkab külm õues näpistama. Näiteks suuremate majade puhul kaasneb keskkütte kasutamisega palju suurem rahaline kulu. Seega kui soovid mugavat soojust peaksid kaaluma oma kodu kütmist kaminaga.

Kas kaminad suudavad sinu kodu tõesti soojendada?

Palju sõltub loomulikult soojustatava pinna suurusest, kuid erinevalt keskküttest ei suuda kaminad ilmselt kogu sinu kodu korraga korralikult soojustada. Kui sinu kamin või ahi on maja ühes otsas, ära eelda, et ka teine maja pool on sama soe. Kaminat saab aga hõlpsasti kasutada nii öelda tsoonikütteks.

Mis on tsooniküte?

Suurim energia ja raha raiskamine keskütte puhul on kasutuseta ruumide kütmine. Kui lülitad elutoas sooja saamiseks kütte sisse ja suundud siis magamistuppa magama, siis mis kasu on maja kõigi teiste tubade kütmisest?
Tsoonküte on täpselt see, nagu see kõlab – sinu kodu teatud alade ja ruumide kütmine. Kuigi selle saavutamiseks on palju võimalusi, on kõige lihtsam võtta kasutusele kaminad.
Kui kasutad keskkütte asemel ruumi kütmiseks kaminat on energiakulud piiratud ainult selle konkreetse ruumi soojendamisele kuluva summaga.

Mis tüüpi kamin kütab kodu kõige paremini?

Kaminaid on mitut tüüpi ja igaühe puhul on kasutamisel sinu kodu jaoks saadaval erinev soojushulk.
Puuküttega kaminad on soojuse tootmisel kaminatest üldiselt kõige vähem tõhusad. Enamasti tekitavad nad vähese koguse soojust, kuid on see eest paljude lemmikud om klassikalise stiili poolest.
Puuküttega kamina korstna kaudu väljuva soojushulga tõttu võib see ruumi jõudvat soojust vähendada. Kui sinu eesmärk on kütta kodu kaminaga võimalikult efektiivselt on parem valida mõni muu võimalus.

Ventilatsiooniga gaasikaminad

Ehkki traditsioonilised puuküttega kaminad on populaarsed oma klassikalise välimuse ja stiili poolest, kasutavad paljud majaomanikud hoopis gaasikaminaid. Professionaal võib sinu koju paigaldada uue gaasikamina isegi olemasoleva puuküttega kamina asemele.
Sarnaselt traditsioonilisele puuküttega kaminale näevad ventilatsiooniga gaasikaminad täiesti loomulikud välja. Lisaks kaugjuhitavusele on ventilatsiooniga gaasikaminad äärmiselt tõhusad. Võid eeldada, et kasutad efektiivselt kuni 70% toodetud soojusest.
Majaomanikele, kes soovivad oma kodus tsoonikütet kasutada, on ventilatsiooniga gaasikamin suurepärane võimalus. Gaasikaminate eeliseks on suur efektiivsus isegi siis, kui need näevad välja ja toimivad nagu traditsioonilised kaminad.

Ventilatsioonita gaasikaminad

Kui sinu kodus on piirangud, mis takistavad ventilatsiooniga kamina paigaldamist, pead kaaluma ventilatsioonita gaasikamina paigaldamist. Selle toodetud soojus siseneb lõõri asemel otse sinu koju tagasi.
Sellised kaminad muudavad soojustamise uskumatult tõhusaks. Tegelikult tagastab ventileerimata gaasikamin sisuliselt kogu selle toodetud soojuse sinu koju tagasi. Kui soovid oma tsoonikütte jõupingutusi maksimaalselt ära kasutada, võib ventilatsioonita gaasikamin olla suurepärane valik.
Teisest küljest on ventilatsiooniava puudumisel ka kõrvalmõjusid. Esiteks suurendavad sellised kaminad õhukvaliteedi probleemide riski. Seetõttu on ventileerimata kaminatel tavaliselt sisseehitatud seirekomponendid, mis aitavad sind kaitsta. Lisaks võivad need kaminad tekitada niiskust ja lõhnu, mis mõnele majaomanikule kindlasti ei meeldi.
Need puudused tähendavad sageli, et sinu valik taandub lõpuks sellele, kas sinu kodu võimaldab ventileeritava kamina paigaldamist või mitte. Ventilatsioonita gaasikamina kõige olulisem tingimus on selle paigaldamine suurematesse ruumidesse, kus on hea õhuvool.