Praktilised nõuanded

Mida peaks teadma päikeseenergia inverterite kohta

Inverter ei ole tavaliselt esimene asi, millele sa mõtled, kui mõtled päikeseenergia kasutuselevõtule, kuid inverterid on päikesepaneelide paigaldamise oluline osa. Kuidas oma süsteemi inverterid konfigureerida? Kuhu inverter tuleks paigaldada ja kuidas võtta efektiivselt kasutusele Vilpra inverter, mis sobib ideaalselt päikesepaneelidel toimiva süsteemi kasutamiseks?

Loe rohkem


Õhk-õhk soojuspumbad ja nende efektiivsus

Õhk-õhk soojuspump suudab sinu kodu väga efektiivselt kütta ja vajadusel ka jahutada. Õigesti paigaldatud Vilpra õhk-õhk soojuspumbad suudavad koju suunata kuni kolm korda rohkem soojusenergiat, kui kulub selle soojuse loomiseks tarbitavat elektrienergiat. See on võimalik, kuna õhk-õhk soojuspump edastab soojust, mitte ei muunda seda kütusest nagu paljud muud küttesüsteemid.

Loe rohkem


Soojuspumpade kasutamine kütte- ja jahutussüsteemina

Soojuspump on kulutõhus ja keskkonnasõbralik viis kodu soojustamiseks ja vajadusel ka jahutamiseks. Erinevate stiilide ja paindlike valikute tõttu on soojuspumbad suurepärane alternatiiv traditsioonilistele kütteseadmetele ja kliimaseadmetele. Kõik soojuspumbad töötavad soojusülekande põhimõttel liigutades soojust siseruumide ja väliskeskkonna vahel.

Loe rohkem


Probleemid, mida hea ventilatsioon kodus aitab vältida

Kas oled teadlik kõigist ohtudest, mida halb ventilatsioon võib sinu kodus tekitada? Head ventilatsioonid kaitsevad sind erinevate mõjude eest nii sinu vaimsele kui ka füüsilisele tervisele. Põhjuseid, miks hea Vilpra ventilatsioonisüsteem sinu kodule kasuks tuleb on palju. Vaatame neist olulisemaid siinkohal lähemalt.

Loe rohkem


Kaminad soojendavad kodu aidates vähendada ka elektriarveid

Kaminad on suurepärane ja odav lahendus kodus sooja hoidmiseks, siis kui sügisel ja talvel hakkab külm õues näpistama. Näiteks suuremate majade puhul kaasneb keskkütte kasutamisega palju suurem rahaline kulu. Seega kui soovid mugavat soojust peaksid kaaluma oma kodu kütmist kaminaga.

Loe rohkem


Mis on soojuspump ja kuidas see toimib?

Soojuspump on osa kodu kütte- ja jahutussüsteemist ning see paigaldatakse väljaspoole sinu eluruumi. Sarnaselt õhukonditsioneeriga võib soojuspump sinu kodu jahutada, kuid suudab seejuures ka soojust pakkuda. Jahedamatel kuudel tõmbab soojuspump külmast välisõhust soojust ja edastab selle siseruumidesse ning soojematel kuudel eemaldab see siseõhust soojust, et sinu kodu jahutada.

Loe rohkem


Kuidas valida kõige sobivamad päikesepaneelid?

Päikesepaneelide paigaldus on viimasel ajal muutunud üha populaarsemaks. Inimesed muutuvad keskkonnakaitse teemadel teadlikumaks ja otsivad viise, kuidas elada jätkusuutlikumalt ja luua puhtam tulevik, vähendades samas elektritarbimise kulu. On tõsi, et erinevalt traditsioonilistest elektrienergia allikatest on päikeseenergia taastuv ja kahjutu, kuid on mõned väga tähtsad kriteeriumid, mida tuleb enne päikesepaneeli paigaldust hinnata. Võttes arvesse paneeli võimsust, garantiiaega ja tootja tuntust, võite oma kodus või töökohas rõõmu tunda efektiivsest elektrienergia allikast.

Loe rohkem