Mida peaks teadma päikeseenergia inverterite kohta

Inverter ei ole tavaliselt esimene asi, millele sa mõtled, kui mõtled päikeseenergia kasutuselevõtule, kuid inverterid on päikesepaneelide paigaldamise oluline osa. Kuidas oma süsteemi inverterid konfigureerida? Kuhu inverter tuleks paigaldada ja kuidas võtta efektiivselt kasutusele Vilpra inverter, mis sobib ideaalselt päikesepaneelidel toimiva süsteemi kasutamiseks?

Kas ma vajan inverterit?

Vilpra inverterid toimivad vahjendajana fotogalvaanilise süsteemi ning sellest süsteemist energiat ammutavate seadmete vahel. Need muudavad päikesepaneelidelt kogutud alalisvoolu edasi vahelduvvooluks, mis on pea kõigi koduses kasutuses olevate seadmete standard.
Seega alalisvoolu vahelduvvooluks teisendamiseks enamiku seadmete toiteks sülearvutist kuni mikrolaineahjuni on sul vaja soetada inverter.

Kuidas on inverterid võrguvälistes süsteemides konfigureeritud?

Võrguvälistes süsteemides saadab laadimiskontroller toite akupanka ja seejärel muundab inverter alalisvoolu vahelduvvooluks. Võrguvälised inverterid, mida tuntakse eraldiseisvate inverteritena, vajavad töötamiseks akupanka. Võrguväliste inverterite valimisel on oluline, et inverteri väljundvõimsus oleks piisavalt suur, et toetada süsteemi koormusi.

Kuhu tuleks paigaldada päikeseenergia inverter?

Inverterid tuleb paigaldada seinale, tavaliselt peajaotuskilbi lähedusse. Inverterid on mõeldud paigaldamiseks välitingimustesse ja on tavaliselt ilmastikukindlad, kuid neile ei meeldi siiski liigne kuumus, sest see võib halvendada nende jõudlust ja kasutusaega.
Kui sinu inverterit ei saa paigaldada varjutatud alale, peaks paigaldama sellele varikatuse. Selleks on saadaval ka spetsiaalsed varikatused. Mõnel juhul võib vaja olla ka ilmastikukindlat korpust.

Turvalisus

Mõtle ka turvalisusele. Inverterid võivad olla nutikale vargale ahvatlevaks sihtmärgiks, kui need asuvad kergesti ligipääsetavas kohas. Vargus on haruldane, kuid mitte võimatu. Parim on paigaldada Vilpra inverter lukustatud aia taha. Tegelikult on olemas ka mudeleid, millele on sisseehitatud vargusvastased lukustusseadmed.

Inverteriga tutvumine

Kui inverter on paigaldatud, siis kindlasti tutvu selle võimalustega. Tavaliselt on sellel ekraan ja mõned indikaatortuled. Veendu, et tead, mida need kõik tähendavad.
Olenemata sellest, kas valid nutika tarkvara jälgimise või lihtsalt visuaalse kontrolli inverteri näidikupaneelil, on hea mõte oma päikesesüsteemi perioodiliselt kontrollida. Märkad nii kõiki probleeme varakult ja see aitab sul oma elektritarbimist kohandada, et oma päikeseenergiat maksimaalselt ära kasutada. Sa ei soovi elektriarve kaudu teada saada, et süsteem on halvasti toiminud ja kasutad päikeseenergia asemel võrguenergiat.

Seiresüsteemid

Paljud inverterid ja optimeerijad pakuvad keerukamaid jälgimisvõimalusi. Seda teeb sageli sinu koduse ruuteriga ühendatav Wi-Fi või Bluetoothi link. Sinu süsteemi jõudlus jälgitakse ja sellele pääseb juurde rakenduse või veebilehe kaudu. Saad nii vaadata, kuidas süsteem toimib päevasiseselt ja aastaaegade võrdluses, jälgida võrku toidetud võimsust ja palju muud.
Pea meeles, et kui inverteri või optimeerija kaubamärgi tegevus lõpetatakse, ei pruugita seiresüsteemi enam toetada. See on üks oluline põhjus suuremate kaubamärkide inverterite ostmiseks.

Turvalisus

Kui inverter on internetiga ühendatud, veendu, et sinu koduvõrk oleks korralikult krüpteeritud ja paroolidega kaitstud. Turvaliste võrguühenduste loomiseks järgi inverteri tootja juhiseid.